Házi kedvencek fürdetése


Többször esett már szó arról, hogy a mosódió héja nem csak mosásra alkalmas, hanem nyugodtan készíthető belőle sampon, tusfürdő, folyékony mosódió, sőt, növényápoló szer is.
Természetesen, ha már a vegyszermentességet tartjuk szem előtt, és háziállattal (is) rendelkezünk, így tavasz elején az ő bundájukat, bőrüket is kényeztethetjük az alábbi főzettel:

1 liter gyöngyöző vizbe rakj 6-8 összetört diót. Gyöngyözzön egészen addig amíg a dió felpuhul, és a víz színe barnás lesz. Vedd le a tűzről, hagyd kihűlni, a diókat jól nyomkodd ki és szűrd le a lét.  Ha bármilyen bőrbántalma, élősködője lenne kedvencednek, érdemes ezüstkolloidot, vagy teafa olajat adni hozzá.
Nedvesítsd be az állat bundáját langyos vízzel, majd öntözd be alaposan a főzettel és dörzsöld át jól. Öblítsd le és ismét öntsél rá a folyékony mosódióból. Masszírozd be jól, frissítsd fel vele a bőrét is, majd alaposan mosd le tiszta vízzel.
Ha soknak bizonyulna a főzet, a hűtőben kb. egy hétig tárolhatod!
(FONTOS! Hajmosáshoz, tisztálkodáshoz, háziállat tisztán tartására csak az általad, frissen főzött mosódiót használd!)

Kellemes fürdőzést kívánok! :-)

0 megjegyzés:

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Gold Price in India